Rendezvénynaptár
-
szeptember 9. 08:00 - december 14. 16:00
-
november 18. 15:00 - 21. 20:30
-
november 26.15:00 - 16:00
-
november 28.08:00 - 16:00
-
2024. december 16. 08:00 - 2025. február 1. 16:00
2019 után, 2021. október 1-2 között második alkalommal került megrendezésre az SZTE Bartók Béla Művészeti Karán a hazai ütőhangszeresek új szakmai fóruma, a DUSZK.
A kétnapos programsorozaton mesterkurzust tartott Major Bence, az amszterdami Royal Concertgebouw Orchestra első szóló ütőhangszeres művésze, a Conservatorium van Amsterdam ütőhangszeres tanára. A nyilvános mesterkurzust egy zártkörű nulladik nap előzte meg szeptember 30-án, melyen kizárólag az SZTE BBMK ütőhangszeres hallgatói vettek részt. A kurzus további napjaira az ország számos pontjából érkeztek az ifjú ütősök.
Major Bence és a szegedi ütőhangszeres hallgatók
Timpani workshopot tartott Joó Szabolcs, a Nemzeti Filharmonikus Zenekar szólamvezető timpaniművésze, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem ütőhangszeres tanára. A hallgatóság a timpani hangolásával, ütéstechnikával valamint a hangképzés alapjaival ismerkedhetett meg az aktív résztvevők produkciói által.
A megnyitó pillanatai.
A DUSZK a hangszeres kurzusok mellett kiemelt hangsúlyt fektet az elméleti tudás és a tapasztalatok megosztására is. Az idei konferencián neves előadók, művészek mutatták be előadásaikat. A DUSZK nyitóelőadását a Liszt-díjas ütőhangszeres előadóművész és tanár, Zsoldos Béla tartotta, aki az idén 100 éves vibrafon hangszer klasszikus- és jazz-zenei vonatkozásairól beszélt videóelőadásában. Jazz vibrafon bemutatót tartott Szaniszló Richárd ütőhangszerművész, jazz-vibrafonos, valamint előadást tartott az idén Liszt-díjjal kitüntetett Talamba ütőegyüttes két tagja, Zombor Levente és Szitha Miklós is, az együttes pályafutásáról, történetéről.
Szaniszló Richárd jazz-vibrafon bemutatója.
Dr. Brian S. Graiser (USA) előadása.
A konferencián előadást tartott továbbá Veze Katalin, Dr. Brian S. Graiser (USA), Palotás Gábor, Budai Krisztián, Szives Márton és Mucsi Gergő is.
A II. DUSZK előadóinak és oktatóinak egy része. Balról jobbra: Szaniszló Richárd, Domoki Soma, Budai Krisztián, Palotás Gábor, Zombor Levente, Szitha Miklós, Major Bence, Veze Katalin és Mucsi Gergő.
A programokat kiegészítette továbbá dobverő- és hangszerkiállítás is, melyen több cég is képviseltette magát, úgymint a SzegeDrums, Artbeat, Ashkatan, Sári-hangszer valamint a Gustavito Percussion, bemutatva az ütőhangszeres ütők, gumilapok, dobverők és hangszerek széles választékát.
A pénteki napot ütőhangszeres koncert zárta, mely egyben a Zene Világnapja alkalmából a Kar ünnepi hangversenye is volt. A koncerten a szegedi ütőhangszeres tanulók és hallgatók léptek fel, a legkisebb zeneiskolásoktól a diplomázó ütőhangszeres hallgatókig.
A Tamburo ütőegyüttes fellépése a pénteki gálakoncerten
A DUSZK részletes programja és programfüzete megtekinthető a rendezvény honlapján: www.duszk.hu
A rendezvény megálmodója és szervezője, Mucsi Gergő, Karunk ütőhangszeres művésztanára.
Találkozzunk a III. DUSZK-on, az SZTE Bartók Béla Művészeti Karon 2023-ban!
A rendezvény a Nemzeti Kulturális Alap, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar és Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata támogatásával jött létre.