Rendezvénynaptár
-
február 10. - május 24.Egész napos
-
február 20. 09:30 - 21. 13:00
-
március 7.19:00 - 20:00
-
március 24. 17:00 - április 1. 21:00
-
április 8. - 10.Egész napos
„Számomra a legnagyobb elismerés minden egyes sikeres énekóra. Remélem, hogy még sok ilyenben lesz részem. A legnagyobb boldogságokat már megkaptam: van családom, nyugodt életem, egészségem, és két olyan hivatásom – a színház és az oktatás –, amit szívből, tulajdonképpen hobbiként csinálok. Egyszerűen élvezem az életet. Ennél jobb, több kell?” – kezdte beszélgetésünket Andrejcsik István operaénekes, a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Magánének Tanszékének oktatója. Elhivatottságát és a művészet iránti töretlen szenvedélyét most a város is elismerte: a szegedi és magyar kulturális életben végzett kiemelkedő tevékenységéért a Magyar Kultúra Napján Szeged Kultúrájáért díjban részesült. Ebből az alkalomból beszélgettünk a legendás énekmesterrel.
A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar Zongora Tanszékének elismert professzora, Kerek Ferenc zongoraművész Artisjus Előadóművészi Díjban részesült. Az elismerést a szerzői jogokat képviselő Artisjus Egyesület adományozza olyan kiemelkedő művészeknek, akik jelentős mértékben hozzájárulnak a kortárs magyar zene népszerűsítéséhez és a szélesebb közönséghez való eljuttatásához.
A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar ünnepélyes keretek között adományozta a Professor Emeritus címet Szecsődi Ferencnek, a neves hegedűművésznek és pedagógusnak.
Az elismerés, amelyet a diplomaosztó ünnepségen Karunk dékánja, Dr. Nátyi Róbert nyújtott át, Szecsődi Ferenc több évtizedes kiemelkedő művészi és oktatói munkásságát ismeri el.
„Zeneakadémista egyetemi előkészítést vállal matematikából” - ezt a hirdetést adhatta volna fel a fiatal Gyüdi Sándor, az SZTE matematika-fizika szakos alumnusa. A későbbi Liszt-díjas karmester szegedi egyetemistaként 1978-ban három társával megalakította a kultikussá vált Canticum Kamarakórust, amely 1983-ban a Magyar Televízió nyilvánossága előtt Ki mit tud? vetélkedőt nyert. Gyüdi Sándorral abból az alkalomból beszélgettünk, hogy nemrég megkapta a Magyar Kórusok, Zenekarok és Népzenei Együttesek Szövetsége KÓTA díját.
2022. március 15-én a Szegedi Tudományegyetem egykori és jelenlegi polgárait is díjazták: az Egyetemhez kapcsolódó személyek az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján rangos kitüntetéseket vehettek át. Pitti Katalint, a magyar művészet értékeinek gyarapítása érdekében végzett, magas szintű, igényes teljesítménye elismeréseként Magyarország Kiváló Művésze díjban részesítették. Az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar oktatója, Liszt Ferenc-díjas operaénekesnőt, érdemes művészt, a Magyar Állami Operaház Örökös Tagját, kitüntetése kapcsán kérdeztük.
Bejárta a világot, számos operaházában énekelt, 25 éve Karunk tanszékvezetője, ahol elkötelezetten és odaadóan oktat. Célja: átadni az éneklés szeretetét és igazi színpadi előadóművészeket nevelni a hallgatókból. Prof. Dr. Temesi Máriával, a Liszt Ferenc-díjas magyar operaénekesnővel beszélgettünk.
Élt már Kínában, Németországban és tavaly Szegeden kezdett el tanítani Hongyu Chen operaénekes, az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar tanára, akit itteni tapasztalatairól is kérdeztünk.
Elsősorban tanárnak tartja magát Szecsődi Ferenc, a Szegedi Tudomány Egyetem Bartók Béla Művészeti Kar népszerű professzora, a Liszt Ferenc-díjas hegedűművész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja. Az Érdemes Művész címmel elismert szólista lemezkiadványaival rekordokat dönt, miközben különleges hegedűs programokkal gazdagítja a hazai zenei életet. Szecsődi Ferencet a szegedi egyetemhez kötődő több mint 40 évéről, tanári és zenei hitvallásáról is kérdeztük.