Szegedi Nyári Akadémia

2025. április 17.

Prof. Dr. Varga Laura Artisjus-díjas fuvolaművész egyike a Művészeti Akadémia alapító tagjainak. 2002 óta oktat az SZTE BBMK-n, számos hazai és nemzetközi kurzust tartott már többek között Olaszországbn, Lengyelországban, Spanyolországban, Norvégiában, Izlandon, Kínában és Amerikában. Előadóművészi és oktatói tapasztalata mellett garantált a kurzus komoly szakmai színvonala és barátságos hangulata is.

2025. április 17.

Kedves Fagottosok, kicsik és nagyok!


2025 junius 30. - július 4. között a Szegeden a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karán a legendás 5. terem ajtaja ismét kinyílik és várja jelenkezéstek!

Remélem idén is, mint az elmúlt 20 esztendőben is jöttök sokan, és az eltöltött hetünk tele lesz fagottozással, kamarazenével és jókedvvel!


SZERETETTEL VÁRLAK BENNETEKET!

2025. április 17.
Császár Zsuzsanna Szombathelyen született. Hat éves korában, szülővárosában kezdte zenei tanulmányait. Az alap- és középfok elvégzése után felsőfokú zongora tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Konzervatóriumában (SZTE Bartók Béla Művészeti Kar jogelőd) Lucz Ilonánál és Kerek Ferencnél végezte. A zongoraművész diploma megszerzése után Würzburg Zeneművészeti Főiskolájának kétéves posztgraduális képzésén tanult tovább Silke- Thora Matthiesnál. 2004-ben sikeresen felvételizett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktori Iskolájába. Konzulensei Gulyás Márta (zongora) és Komlós Katalin (disszertáció) voltak. 2008-ban doktorált (DLA).
Tanulmányai alatt több mesterkurzus aktív résztvevője: Gulyás Márta, Rohmann Imre, Falvai Sándor, Jandó Jenő, Noel Flores, Luis Fernando Pérez. Országos- és nemzetközi versenyek résztvevője és díjazottja volt.
2010 óta szervezi Békéscsabán Gulyás Márta és Luis Fernando Pérez nemzetközi zongora- és kamarazene mesterkurzusát
Az oktatás mellett szólistaként és kamarazenészként is rendszeresen koncertezik és mesterkurzusokat tart Magyarországon és külföldön egyaránt. Aktív szereplője Szeged és régiója zenei életének. Rendszeres fellépője Szegeden a Vántus István Kortárszenei Napoknak, az Őszi- és Tavaszi Egyetemi Fesztiválnak és a Régi Zeneakadémia matinékoncertjein is gyakran játszott. Fontosnak tartja a zeneiskolákban szervezett hangversenyeit, a gyerekkorban szerzett élmények az egész életre hatással vannak. Magyarországi városok hangversenytermein kívül rendszeresen fellép külföldön is. 2015-ben szólóest meghívást kapott a „Villa de Medinaceli” nemzetközi zenei fesztiválra Spanyolországba, 2016-ban Németországban (Bad Füssing) játszhatta Mendelssohn d-moll zongoraversenyét.
2017-ben „Csemiczky Miklós művei szegedi művészek előadásában” című CD-n a szerző Négy bagatell zongorára című darabját rögzítették vele. Számos mű ősbemutatóján működött közre.
A Bartók Rádió és a Magyar Katolikus Rádió több alkalommal sugározta koncertjei felvételének részletét. A TiszapART Televízió az SZTE Bartók Béla Művészeti Kar Fricsay termében több hangversenyét rögzítette és adta le, 2019-ben Sanghajban készített vele és Temesi Mária és Zhang Yu Carolyn operaénekesekkel helyi televízió felvételt.
2000 óta a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karán tanít. Tanítványai sikeresen szerepelnek és díjakat nyernek országos és nemzetközi versenyeken zongora és kamarazene formációban is.
2025. április 17.

-2024 Mélyhegedűtanár a SzTE Bartók Béla Karán

-2021 Magyar Érdemkereszt Ezüst fokozata kitüntetés

-2008-Magyar Állami Operaház szólóbrácsása

-1998-Budapesti Filharmóniai Társaság tagja

-1996 Magyar Állami Operaház brácsa szólamvezetője

-1993 Állami Hangversenyzenekar ( ma: Nemzeti Filharmonikusok)tagja

 

Főbb vonalakban ez az életpályám:

Családom mellett mindenem a hangszerem.

A brácsa mellett a viola d’amour a másik kedves zeneszerszámom.

Folyamatosan tanulok újabb és újabb darabokat mindkét hangszeren, a zenekari játék mellett a kamarázást és a szólózást egyaránt művelem.

Célom a mélyhegedű, mint szólóhangszer bevezetése a zenei életbe.

Nagy élvezettel tanítok is, öröm átadni mindazt a tudást, amivel eljuthattam a világ oly sok országába, Japántól Dél-Koreán át Svájcig…

Az operajátszás a legkomplexebb műfaj, időben és koncentrálásban egyaránt megterhelő, de elég álló(-ülő

2025. április 17.


Atyimó Ferenc vagyok a Szegedi Szimfonikus Zenekar szólamvezető tubaművésze.

A tuba iránti szeretetem már kisgyermekkoromban kialakult. Különlegesen puha lágy hangja első hallásra megérintett.


A Bartók Béla Művészeti Karnak idén február óta vagyok oktatója, emellett 2021 őszétől a GFE Vántus István Zeneművészeti Szakgimnázium tanára is vagyok. Oktatói pályámat 2017-ben kezdtem meg az alapfokú művészeti oktatásban Jász-Nagykun Szolnok Vármegyében.


Eddigi pályám során kiemelten fontosnak tartom az alábbi két mérföldkövet:

- Hódmezővásárhely város kitüntetése ”vásárhelyi művészeti díj”

- Szegedi Szimfonikus Zenekar ”2023/24-es évad zenekari művésze díj”


Számomra az oktatás azért is kiemelkedően fontos, hiszen egyfajta művészi szabadságot és önmegvalósítást tudok átadni a hallgatóknak.


Célom a XX. Nyári Akadémián való oktatói részvétellel a tuba sokoldalúságának bemutatása és népszerűsítése a művészeti karon, szóló és zenekari repertoárokon keresztül.

2025. április 17.

A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kara 2025-ben immár huszadik alkalommal rendezi meg hagyományos nyári mesterkurzusát, a Szegedi Nyári Akadémiát.


A mesterkurzus célja, hogy a résztvevők magas színvonalú szakmai képzésben részesüljenek a Kar elismert művésztanárainak vezetésével. A kurzus hangszeres és énekes műfajokban egyaránt lehetőséget kínál a tudás elmélyítésére és gyakorlati fejlesztésére.


Időpontja: 2025. június 30. – július 4.

2024. május 30.
Adatkezelési tájékoztató
2024. május 23.

Jelen Adatkezelési tájékoztató azokat az információkat foglalja össze, amelyeket Önnek érdemes tudnia arról, hogy hogyan használjuk és védjük a személyes adatait az EU Általános Adatvédelmi Rendeletének (GDPR) előírásai alapján a XIX. Szegedi Nyári Akadémia során.

2023. június 02.

A szállásról és az étkezésről minden jelentkező egyénileg gondoskodik.


A szabad helyek függvényében szállás igényelhető az egyetemi kollégiumok valamelyikében.

A lista itt elérhető: https://u-szeged.hu/kollegiumok-szakkollegiumok

2023. május 25.
Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar
6720 Szeged, Tisza Lajos krt. 79-81.
Központi telefonszám: 62/ 544-605
2023. május 17.
2023. május 09.
Friss Hírek RSS

Friss hírek

Események

Rendezvénynaptár *