Rendezvénynaptár
-
2024. december 16. 08:00 - 2025. február 1. 16:00
-
február 3. 08:00 - 8. 16:00
-
március 24. 19:00 - április 1. 21:00
-
június 30. 10:00 - július 4. 20:00
Június 29-én, szombaton, a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Kar felújított épületében került megrendezésre a diplomaosztó ünnepség. Az esemény két turnusban zajlott le, ahol a kari vezetők és a társkarok képviselői is jelen voltak, hogy együtt ünnepeljék a végzős hallgatókat.
A Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karán a 2023-2024. tanévben összesen 74 hallgató szerezte meg oklevelét, közülük 58-an kapták kézhez a diplomájukat személyesen a szombati rendezvényen, közülük kilencen külföldiek. A hallgatók ünnepélyes keretek között vehették át megérdemelt diplomáikat, melyek hosszú évek kemény munkájának és kitartásának eredményei.
A friss diplomások közül 30 hallgató Előadó-művészet alapszakon szerezte meg oklevelét, közülük 24 kitüntetéses, ebből 2 külföldi hallgató. Mesterképzési szakon a 30 diplomás hallgató közül 23 kitüntetéses oklevelet vehetett kézhez. 11 Zenetanár osztatlan képzési szakos hallgatónk és 3 Zeneművésztanár mesterképzési szakos okleveles hallgatónk közül 1 vehetett át kitüntetéses oklevelet.
A diplomaátadó ünnepség különleges pillanatai voltak a díszoklevelek átadásai.
Arany díszoklevelet vehetett át Nagyné Bodon Ilona, aki 50 éve végzett Karunkon. Ezzel a gesztussal elismerték Nagyné Bodon Ilona több évtizedes hozzájárulását a művészeti közösséghez és az egyetem hagyományainak ápolásához.
Vonós Tanszékünk oktatója, Szecsődi Ferenc hegedűművész, átvehette a Kar Dékánjától a Professor Emeritus díszoklevelet. Oktatói tevékenységét 1977-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Tagozatán kezdte, mely az intézményi átalakulást követően mint SZTE Zeneművészeti Kar, majd SZTE Bartók Béla Művészeti Kar néven azóta is egyetlen munkahelye. Oktatói munkáját 2000-ben habilitált egyetemi tanári cím odaítélésével ismerték el, 2012 óta pedig a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja. Szecsődi Ferenc jelentős szerepet játszik a toborzás területén, számos jelentkező választja személye miatt Karunk valamennyi képzési szintjének hegedű szakirányát. Számos végzett hallgatója koncertezik vagy tanít országszerte és külföldön, ezzel öregbítve a Bartók Béla Művészeti Kar nevét. Több évig a Vonós Tanszék tanszékvezetői tisztségét is betöltötte, valamint általános dékánhelyettesként hozzájárult a Kar magas színvonalú működéséhez. A Karunkon induló Bartók Béla Doktori Iskolában elengedhetetlen a professzori jelenléte.
Irimiás Vanda a hallgatói öntevékenység szervezésében és a tanulmányi követelmények teljesítésében kiemelkedő eredményeket ért el, melyért Discipuli pro Universitate díszoklevelet kapott.
Az ünnepség végén, a hagyományoknak megfelelően, a frissen diplomázott hallgatók feldobták sapkájukat, ezzel szimbolikusan megünnepelve tanulmányaik befejezését és új életük kezdetét.
Az esemény nagy jelentőséggel bírt mind a hallgatók, mind a kari közösségünk számára, hiszen fontos mérföldkő volt a hallgatók életében és egyben az újonnan felújított épületben tartott első diplomaosztó ünnepségünk volt. Az esemény nemcsak a végzősök számára volt emlékezetes, hanem az egyetem történetében is fontos helyet foglal el.
Gratulálunk minden végzett hallgatónknak, pályájukhoz sok sikert és kitartást kívánunk!